Hra Solitaire

Nový pasiáns:   otáčet balík po 1 kartě / 3 kartách

Jak se hraje pasiáns

Solitaire neboli pasiáns má pravidla jednoduchá. Je to karetní hra pro jednoho hráče, jejímž cílem je přesunout všechny karty podle pravidel na určené místo.

Vlevo nahoře je balík, ze kterého klikáním otáčíme jednu kartu za druhou a pokud se nám karta hodí, použijeme ji. Když dojdeme na konec balíku, balík se otočí a lízáme zbylé karty zase od začátku.

Čtyři políčka vpravo nahoře slouží k odkládání karet jednotlivých barev (se stejnými symboly), vždy počínaje esem (A), a následně 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K. Cílem hry je přesunout všechny karty na toto místo.

Sedm políček v dolní časti obsahuje náhodně namíchané hromádky karet, ležících rubem vzhůru. Nejvrchnější karta je otočena lícem nahoru. Pod ní můžeme přikládat karty, a to vždy sestupně (K, Q, J, 10, 9, 8 - A) a střídavě černé a červené. Karty přesouváme mezi sloupci, doplňujeme kartami z balíku, příp. je odládáme (vrchní karty z odkládacích políček lze ale také vrátit do hry). Pokud se nám podaří odstranit všechny karty z některého políčka, můžeme na něj položit krále (K).